Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tenhle návod se mi docela hodil, tak doufam ze Vám pomůžu se v te hře trochu posunout dál.

Pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce

1. Nastěnka - Hospodyňka

Jděte do chalupy. Na červené klubíčko požijte jehlice, ale ponožku upletete jen z poloviny. Z vázy u kamen vytáhněte lízátko a dejte ho spící Marfušce ve vedlejším pokoji. Seberte jí z nohy ponožku. Vyjděte ven, promluvte s kohoutem na plotě a vydejte se doleva. Na mapě se dejte k rozcestí, u muchomůrek seberte nůž a pak jděte doprava na kopec. Promluvte se sluncem. Vraťte se zpět k chaloupce. Jděte doprava až na pole. Zkuste sebrat řepu, ale překvapí vás havran a chce něco k snědku. Jděte do chalupy a promluvte si s otcem o sýru. Pak sýr nožem ukrojte a kousek doneste havranovi. Řepu ale musíte nejdříve okopat motyčkou, kterou najdete u chléva vpravo od chalupy vzadu. Na řepu použijte motyčku a pak ji už vytáhnete. Rozkrájejte jí na kousky nožem a z plotu u domu seberte misku. Ze stěny chléva seberte hák, ten uvažte na provaz u studny a kliknutím na něj se pokuste vylovit vědro ze dna. Asi na potřetí se vám to podaří. V kuchyni seberte dřevo před pecí a zatopte. Z vědra nalijte do misky vodu a dejte jí vařit. Do misky přihoďte nakrájenou řepu a velké bíle klubko rozpulte nožem na menší a jedno z nich pak vložte do misky. Znovu použijte jehlice na červené klubko a ponožka je hotová.

Ráno dostanete další úkoly:

  • Nejprve seberte koště stojící u dveří a zameťte dvorek. Koště se ovšem zlomí. Promluvte si s tatínkem, on vám ho zpraví, ale až splníte všechny následující úkoly.

  • Teď tedy nasypete slepicím. Z pece seberte saze. Promluvte si s Marfušou a pak jí očerněte sazemi nohy. Znovu s ní promluvte. Získáte misku, kterou pak použijte na dvorek u slepic.

  • Dalším úkolem je nakrmení kravky a koně. Jděte k chlévu, promluvte si s Vesnou a Borisem. Zkuste zvednout žebřík a pak poproste otce o pomoc. Ten vám dá měšec s penězi, který máte doručit sedláku Mičurinovi. Jděte na pole, kde jste sebrali řepu, a dejte měšec bědujícímu sedlákovi. Vraťte se ke chlévu, vylezte nahoru po žebříku a vezměte kus sena. Dejte ho Borisovi. I krávě doneste kousek sena.

  • Zbývá ještě nakrmit psa Ťapku. V ložnici vedle kuchyně seberte misku s chlebem. Podojte krávu do vědra. Mléko pak nalijte do misky a dejte ji psovi.

  • Teď zajděte za otcem. Promluvte s ním a dostanete zpravené koště. Zameťte tedy dvůr.

  • Nakonec dostanete ještě jeden úkol. Jděte na rozcestí a pak doleva k rybníku. Třikrát naberte vodu do vědra a zalijte pařez.

2. Ivan - Medvědí hlava

Na první problém narazíte hned kousek za chalupou. Abyste se dostali přes řeku, budete nejprve muset sehnat bidlo. U řeky si promluvte s převozníkem o podběráku a bidle. Podběrák použijte na řeku a vylovíte botu, hrnec a ještě kotvu. Jděte k domku a promluvte si s matkou o klíčku od kůlny a o penězích. Klíč evidentně sebrala straka, takže prozkoumejte botu a naleznete prstýnek, který použijte na větvičku v malé zahradě u žebřiňáku. Na větvičku použijte také hrnec. Až se straka chytne, prohledejte pravým tlačítkem hnízdo. Nalezením klíčkem otevřete kůlnu a seberte lano. Z žebřiňáku seberte bič. Jděte doprava k uschlému stromu. K lanu přivažte kotvu a použijte ho na strom. Druhý konec lana připevněte ke koni. Použijte na něj bič a tím strom porazíte. Seberte pilu a s její pomocí uřízněte oj u žebřiňáku. Jděte k řece a na vor použijte bidlo.

Kousek za řekou narazíte na loupežníky. Dejte jim buchty a pak jim vyhoďte palice opřené o kmen do nebe. Jděte dolů do propasti a promluvte si s dědečkem Hříbečkem. Pak vyběhněte opět nahoru až k řece. Seberte poleno, podkovu a z ohniště, kde dřív byli loupežníci, seberte žhavou větev. Jděte opět dolů a vejděte do jeskyně. Žhavou větví zapalte louči na začátku jeskyně. U stropu visí netopýr. Promluvte si s ním o kouzelných větvičkách. Pak promluvte s dědečkem Hříbečkem o netopýrovi a znovu s netopýrem o jídle. Na zadní stěnu jeskyně použijte podkovu a kládu. Dostanete se do bažin kde použijte kládu a přes ní se dostanete na ostrůvek. Masožravou kytku nakrmte starou botou, seberte poleno, které jste hodili do bažiny, a použijte ho na druhý přechod přes bažinu více napravo. Jděte dál doprava a promluvte si s hřibem Satanem. Slíbí vám Boršč výměnou za pálivé papričky. Promluvte si s netopýrem o papričkách a ty pak doneste hřibu Satanovi a dostanete Boršč, živou a mrtvou vodku. Boršč doneste netopýrovi, od něj získáte kouzelné větvičky, které pak vraťte dědečkovi Hříbečkovi. Dostanete luk a šípy. Jděte dále doleva, přečtěte si nápis na kamenné mohyle a pak použijte luk na prolétávající hejno hus. Pírko, které získáte, pak použijte na mlhu v údolí.

Následně se dostáváte do doby, kdy Nastěnka potkává cizince u rybníka. Neznámý je samozřejmě Ivan. Ovšem za své chování jste proměněni v medvěda. Jděte za Hříbečkem a promluvte s ním. Poradí vám, že musíte napravit vše co jste svojí pýchou zavinili.

·         Nejprve pomožte babce s klestím u řeky. Promluvte s ní a Ivan už jí sám pomůže.

·         Vraťte vor převozníkovi tím že přeplujete na druhou stranu a promluvíte sním.

·         Opravte žebřiňák tím že v bažině uříznete pilou liánu napravo od masožravé rostliny a přepravte se vorem na druhou stranu řeky a u domu připevněte bidlo k liánou k žebřiňáku. Aby jste se dostali zpět musíte si od převozníky pujčit bidlo opřené o jeho boudu.

·         Následně pomožte medvíděti. Jděte za hřibem Satanem do bažin, promluvte si s ním o včelách a prohlídněte si úl. Na hustou mlhu na skálu použijte pírko a dostanete se k medvědí rodince. Malé medvídě vyprostíte pomocí bidla a pak mu sežeňte med. Promluvte si se včelama u dutého pařezu napravo a roj vpusťte do úlu a tím získáte plást medu který doneste medvíděti k jezírku. Masožravých rostlin se zbavíte tak že jim dáte husu a tím je uspíte.

3. Nastěnka - Svatba

Zajděte na náměstí (přes mapu) k Matróně Lvovně. Poradí vám, co a jak. Pro nepříliš krásnou Marfušku je potřeba sehnat čelenku a cop. Promluvte s parukářkou Mínou. Mína vám dá dopis od ztraceného Saši. Promluvte si o něm s Matrónou a ta vás odkáže na zdejší věštírnu. Jděte do temné uličky a pak po schodech nahoru. S věštkyní si promluvte o dopise. Pošle vás pro svícen do kostela. Jděte tam (přes mapu), jděte dovnitř a zamiřte doprava ke zpovědnicím. V jedné z nich sedí otec Nikita. Promluvte s ním. Jděte k oltáři (vlevo) a prozkoumejte červený koberec před ním. Najdete tam klíč. Vejděte do katakomb a koukněte do tmy. Promluvte si s Nikitou o tmě. Dostanete od něj pět rublů. Jděte na náměstí a promluvte si s kupcem. Kupte od něj pět svíček.

Vraťte se do katakomb kostela a svíčky použijte vždy na tmu před vámi. Cesta ke svícnu je: doleva, nahoru, nahoru, nahoru, doleva. Dostanete se do místnosti se svícnem a novicem. Po rozhovoru seberte ze stolu vzadu svícen a jděte do věštírny. Dejte svícen věštkyni. Požadované kladívko získáte od tesařů napravo od náměstí. Ovšem nejprve musíte získat něco k snědku. Jděte k rybníku a promluvte s rybářem. Zajděte za věštkyní a promluvte s ní o návnadě. Jděte na náměstí - je půlnoc. Promluvte s ponocným a dostanete čutoru. V truhle ve stánku vlevo najdete nebozez. Tím pak udělejte díru do sudu, který stojí kousek výš. Tekoucí vodu naberte do čutory a tu dejte ponocnému. Opět s ním promluvte o návnadě. Objeví se tři duchové. Opět naberte vodu do čutory a zalijte s ní strom za studnou na náměstí. Na otázku žížaly můžete odpovědět jakkoliv. Doneste žížalu duchům a ti z ní udělají Půlnočního Chytáka. Návnadu doneste rybáři. On vám dá chycenou rybu a pak vám dá ještě tabatěrku. Rybu doneste tesařům a dostanete od nich kladívko. To pak přineste věštkyni. Jděte na mapu, z ní na rozcestí a nahoru na kopec, kde jste mluvili se sluncem. Na kámen použijte kladívko, čímž osvobodíte Sašu. Jděte na náměstí. Promluvte s parukářkou. Dostanete kýžený cop.

Teď ještě musíte sehnat čelenku. Jděte opět na rozcestí a promluvte si s malířem o jeho obrazech. Dostanete od něj obraz Ivánka. Promluvte si s ním ještě o čelence. Budete potřebovat barvu a nůžky. Barvu koupíte od kupce na náměstí. Pak si promluvte s klukem na studni. Jděte ke kostelu. Po cestě narazíte na žebráka, tak si s ním promluvte. Od kupce kupte starý kabát a u věštkyně se zeptejte na žebráka. Kabát pak doneste žebrákovi. Promluvte si s Bídou a použijte na ní tabatěrku. Od žebráka dostanete harampádí. To pak vyměňte s klukem na náměstí za nůžky a doneste je malíři. Dejte mu také barvu. Vyrobí vám čelenku. Jděte za Matrónou Lvovnou a promluvte s ní o splněném úkolu. Obě věci pak doneste domů maceše.

4. Ivan - Záchrana Nastěnky

Ze sněhu seberte prstýnek a jděte za hlasem. Před chaloupkou na kuřích nožkách prohlédněte tři lebky na plotě. Stiskněte postupně prostřední, levou a pravou. Otevřete dveře chaloupky. Po rozhovoru s Babou Jagou jí dejte živou vodku. Otevřete dvířka u pece a babu do ní vhoďte. Až babu vytáhnete, dejte jí mrtvou vodku. Dostanete se k Mrazíkovi.

Jděte dovnitř a promluvte si s ním. Dostanete lano. Na stěně u dveří visí rukavice. Seberte je a s jejich pomocí vezměte i hůl "mrazilku". Lano uvažte ke studni a slezte dolů. Na ohnivého draka použijte berlu a jděte dál. Promluvte si s tetou Létou a ona vám očaruje nalezený prstýnek. Jděte zpět do domku Mrazíka a prstýnek použijte na Nastěnku... ... A měli velkou svatbu a pokud neumřeli, žijí spolu dodnes.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc díky

(Lucka a Marcus, 29. 12. 2008 20:42)

Fakt díky za radu. Už jsem psala mail do toho časáku, internetový stránky v Poznámkovém bloku neexistovali a nebo tam byli jen válečný hry. Zasekli jsme se u Ivana a nevěděli, jak dál.Díky moc i od mýho syna, je mu 6 let a u Nastěnky dobře radil.

Vladce

(Pawluska, 24. 9. 2008 17:20)

hej tak to fakt nevim.tak to zkus udelat cely uplne od zacatku podle toho navodu..no a uvidis..:)

prilozila jsem

(vladka, 23. 9. 2008 13:52)

ANO hodila jsem nejprv drivi do pece,pak jsem nalila vodu do misky a jakmile to strkam do pece,tak rekne Musim vymyslet neco jineho

Vladce

(Pawluska, 22. 9. 2008 18:07)

a udelala jsi ten krok pred tim?ja jinak fakt nevim plomin..

Musim vymyslet neco jineho

(Vladka, 22. 9. 2008 10:15)

Mam vodu v hrnci,dam je do zhavich uhliku a porad rika:Musim vymyslet neco jineho.
Je to na zblazneni:(

Vladce.

(Pawluska, 21. 9. 2008 19:35)

do te misky musis dat vodu..pak by to melo jit..a mas v te peci..drivi?tak napred to a potom miskus vodou a potom do ni das tu repu.

Vladce.

(Pawluska, 21. 9. 2008 19:35)

do te misky musis dat vodu..pak by to melo jit..a mas v te peci..drivi?tak napred to a potom miskus vodou a potom do ni das tu repu.

prosim

(Vladka, 21. 9. 2008 19:29)

Nejde mi dat miska s vodou do pece,porad rika,ze musi neco vymyslet jinyho.Poradite prosiiim

Děkuju

(Míša, 20. 9. 2008 16:07)

Ahoj nevjeděla sem si stim vubec rady opravdu děkuju
dlouho sem hledala jestli někdo někdy napsal návod na tuhle hru no a teď sem našla opravdu děkuju.

dik

(pavel, 11. 8. 2008 17:00)

ahoj velky dik ze to tu mas ptze ja sem vubec s tym ivanem nevedel jak dal,ldiky

D9k

(Vašekkk, 2. 8. 2008 19:13)

Tvůj návod mi pomohl dík.

kde najit sýr?

(Pawluska, 4. 7. 2008 11:07)

sýr vezmeš u otce v chalupě je to hned v prvnim odstavci..pokud myslíš ten sýr pro toho havrana aby jsi dostal řepu!!!!

dekuju mooc =o)

(Táňa, 16. 3. 2008 15:01)

diky hodně jsi mi pomohla...:D

díky

(Kate, 1. 3. 2008 17:25)

tedy díky mockrat....pěkně jsem se zasekla a nevěděla jsem jak dal...

poděkování

(iva, 27. 2. 2008 14:10)

dekuji za navod kvuli nemu jsem tu hru dohrala.moc dekuju

podekovani

(janula, 26. 12. 2007 20:05)

diky za navod uz jsem muslela ze tu hru vyhodim

menší rada

(Pawluska, 10. 3. 2007 11:40)

Jěště menší rada,když budete používat tehle návod tak úkoly plntě po větach jinak vám nepudjou spnit!=)